Konsultacje i badania ginekologiczne

Lekarz specjalizujący się w ginekologii zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem chorób związanych z chorobami kobiecych narządów płciowych. W obrębie jego specjalizacji mieści się także prowadzenie wizyty położniczych, mających stwierdzić, czy ciąża przebiega prawidłowo. W naszym olsztyńskim gabinecie wykonywane są konsultacje oraz badania.

Każda kobieta, niezależnie do wieku, powinna przynajmniej raz w roku zgłosić się do gabinetu ginekologicznego. Dzięki temu możliwe jest rozpoznanie ewentualnych chorób narządów płciowych oraz podjęcie leczenia. Właśnie dlatego wykonywanie rutynowych badań jest tak istotne.

Konsultacje ginekologiczne

W trakcie konsultacji przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentką. Specjalista zadaje pytania, które pozwolą mu na zebranie wszystkich niezbędnych informacji, takich jak stan zdrowia pacjentki, przebyte choroby, operacje, przyjmowane leki czy choroby występujące w rodzinie. Dzięki temu możliwe jest poznanie problemów lub potencjalnych problemów danej kobiety.

W przypadku, gdy kobieta przekaże informacje o swoich konkretnych problemach np. zaburzeniu miesiączkowania, infekcjach czy problemach z płodności, specjalista wie na co zwrócić szczególną uwagę na późniejszym etapie wizyty.

Badania ginekologiczne

Po przeprowadzeniu wywiadu, lekarz wykonuje badania narządów rozrodczych kobiety. Niektóre choroby przebiegają w sposób bezobjawowy, dlatego bardzo ważne, by stan zdrowia sprawdzać regularnie. Dzięki temu możliwe jest wczesne zdiagnozowanie choroby oraz podęcie leczenia.


do góry