Nasze usługi

Poznaj pełen zakres usług, które oferujemy. Zapoznaj się ze szczegółowym opisem każdej z nich oraz obowiązującymi cenami.


Konsultacja ginekologiczna z cytologią płynną LBC

Konsultacja obejmuje badanie ginekologiczne, pobranie cytologii płynnej LBC i wykonanie USG ginekologicznego. Cytologia płynna to nowa technika badania w kierunku raka szyjki macicy, w której wymaz z szyjki pobierany jest na specjalne podłoże płynne a nie na szkiełkowe jak w metodzie tradycyjnej. LBC cechuje wyższa czułość badania, co zwiększa szanse na wykrywanie nieprawidłowych komórek na szyjce macicy. Cytologia płynna jest dedykowana pacjentkom w każdym wieku, ale szczególnie kobietom w okresie rozrodczym, nosicielkom wirusa HPV oraz pacjentkom z nieprawidłowymi cytologiami w przeszłości i utrzymującymi się stanami zapalnymi w obrazie cytologii klasycznej, co w sposób znaczący zmniejsza czułość i swoistość badania . Cytologia płynna umożliwia wykonanie innych badań z jednego pobrania np. typowania wirusów HPV lub badania CINTEC+.

U pacjentek miesiączkujących badanie powinno być przeprowadzane między 10 a 14 dniem cyklu. Wizyty profilaktyczne powinny odbywać się co roku. W trakcie konsultacji omawiane są czynniki ryzyka chorób onkologicznych, profilaktyka nowotworów narządów płciowych, rodzaje i sposoby antykoncepcji, zasady opieki prekoncepcyjnej, możliwości hormonalnej terapii zastępczej oraz modyfikacja stylu życia i zasady dietetyczne okresu okołomenopauzalnego.

Cena: 300

Prowadzenie ciąży

W czasie pierwszej wizyty zbierany jest wywiad dotyczący czynników ryzyka ciąży, ocena ogólna stanu zdrowia pacjentki, zakładana jest dokumentacja lekarska (karta ciąży), przeprowadzane jest badanie położnice i USG w celu oceny prawidłowego przebiegu ciąży oraz przedstawiane są rekomendacje dotyczące zaleceń, badań obowiązkowych i dodatkowych wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego . Wizyty w okresie ciąży powinny odbywać się co miesiąc lub częściej, jeżeli sytuacja tego wymaga. Pod koniec ciąży badania przeprowadzane są co tydzień. 

Cena: 200

Screening raka szyjki macicy HPV zależny-cotesting

Badanie profilaktyczne raka szyjki macicy zgodnie z rekomendacjami WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) z 2015 roku jest screeningiem HPV zależnym, który zakłada wykorzystanie jednego podłoża płynnego jako nośnika materiału komórkowego do badania: LBC (cytologia płynna), testów w kierunku wysokoonkogennych wirusów HPV lub badania obecności białek wirusa HPV-p16. W przypadku wykrycia wysokoonkologicznych lub nieprawidłowego badania LBC wskazane jest pogłębienie diagnostyki o wykonanie badania kolposkopowego z ewentualnym pobraniem wycinków szyjki macicy.

Cena: 350

Wkładka hormonalna Mirena

Konsultacja, kwalifikacja do zabiegu, USG, założenie wkładki hormonalnej 5-letniej Mirena.

Mirena to długoterminowa, nowoczesna metoda antykoncepcyjna (5 letnia). To wkładka wewnątrzmaciczna, która posiada na pionowym ramieniu mały zbiornik z hormonami - lewonorgestrelem, który uwalnia się w ciągu 5 lat jaj działania. 

Przed założeniem wkładki niezbędne jest : badanie ginekologiczne, pobranie cytologii szyjki macicy, wykonanie usg ginekologicznego, wykluczenie ciąży, nieprawidlowości endometrium i współistnienia chorób przenoszonych drogą płciową. 

Wskazaniem do zastosowania Mireny poza działaniem antykocepcyjnym jest: nadmierne krwawienie miesiączkowe, profilaktyka przerostów endometrium i polipów endometrialnych, profilaktyka niedokrwistości wtórnej, zmniejszenie wielkości mięśniaków macicy oraz wspomagające działanie hormonalne na endometrium w trakcie hormonalnej terapii menopauzy.

Cena: 1300

Wkładka hormonalna Kyleena

Konsultacja, kwalifikacja do zabiegu, USG, założenie wkładki hormonalnej 5-letniej Kylenna.

Cena: 1300

Wkładka klasyczna

Konsultacja, kwalifikacja do zabiegu, USG, założenie wkładki klasycznej (niehormonalnej) 5-letniej. 

Jest to metoda antykoncepcyjna długoterminowa (5 lat) o wysokiej skuteczności działania. Polega ona na założeniu elastycznej wkładki (z tworzywa sztucznego) do jamy macicy. Wkładki wewnątrzmaciczne klasyczne posiadają najczęściej elementy miedzi, srebra i złota. Działanie antykoncepcyjne wkładki polega na współdziałaniu kilku czynników w tym m.in. utrudnieniu plemnikom dostępu do komórki jajowej przez: zablokowanie plemnikom wejścia do jajowodów - ramiona wkładki stanowią barierę mechaniczną, ograniczenie ruchliwości plemników przez zwiększenie gęstości śluzu szyjkowego oraz eliminację plemników dzięki uwalnianiu do śluzu szyjkowego leukocytów.

Cena: 700

Implant podskórny

Konsultacja, kwalifikacja do zabiegu, USG, założenie 3-letniego implantu podskórnego antykoncepcyjnego Implanon w znieczuleniu miejscowym.

Cena: 1000

Kolposkopia

Kolposkopia jest główną metodą diagnostyczno-terapeutyczną screeningu (wykrywania) raka szyjki macicy, niezależnie od pierwotnej metody przesiewowej. Wskazaniem do wykonania kolposkopii są: wykrycie wirusa HPV-16, 18 i/lub 31, dodatni wynik obecności białek wirusa HPV-p16/ki67, nieprawidłowe wyniki badania cytologicznego (ASCUS, ASC-H, HSIL, AGC), obecność wirusów nie-16 i nie-18 z powtórnego badania w ciągu 12 miesięcy.

Badanie kolposkopowe zostało opracowane przez PTKiPSM (Polskie Towarzystwo Kolposkopii i Patologii Szyjki Macicy) według najnowszych standardów międzynarodowych pod nazwą "Projekt Kolposkopia 2020". Badanie umożliwia wizualizację szyjki macicy i pochwy pod mikroskopem za pomocą urządzenia o nazwie kolposkop, który dzięki optyce i specjalnym filtrom oceania szyjkę macicy i daje możliwość celowanego pobrania materiału do badania histopatologicznego.

Badanie powinno być wykonane w I fazie cyklu, po miesiączce, przez certyfikowanego lekarza. 

Cena: 550

do góry