Prowadzenie ciąży Olsztyn


Narodziny dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Kluczowe jest, aby prowadzenie ciąży od początku do końca odbywało się w sposób prawidłowy. Lekarzem zajmującym się nadzorowaniem stanu fizycznego zarówno dziecka, jak i jego matki jest ginekolog.

Prowadzenie ciąży od A do Z 

Opiekę nad przyszłym rodzicem sprawują przeszkoleni w tym zakresie lekarze. Nasza ulokowana w Olsztynie klinika zajmuje się sprawdzaniem stanu zdrowia pacjentki i jej pociechy. Bez dwóch zdań, najważniejsza jest pierwsza wizyta. To właśnie na niej wystawia się wstępną diagnozę. Podstawową czynnością, jaka zrealizowana będzie przez lekarza jest standardowy wywiad medyczny. Dzięki niemu możliwe będzie określenie aktualnego stanu zarówno fizycznego, jak i psychicznego przyszłej matki. Kluczowe jest, aby podczas wywiadu odpowiadać na wszystkie pytania rzetelnie i zgodnie z prawdą. Umożliwi to dobór odpowiednich leków, jeśli będzie to konieczne.

Ginekolog prowadzący zlecić może również dodatkowe badania, których celem będzie wyeliminowanie różnych wątpliwości wynikających przede wszystkim ze zrealizowanego wcześniej wywiadu. Nasza klinika realizuje badania, które zlecane są nie tylko na początku ciąży, ale również w trakcie jej trwania. Na poszczególnych etapach, lekarz może zlecić takie badania jak:

  • badania USG i KTG,
  • echo serca płodu,
  • morfologia,
  • badanie meczu,
  • pomiar ciśnienia.

Częstotliwość wizyt lekarz specjalista dopasuje w sposób indywidualny do potrzeb pacjentki oraz jej pociechy.

do góry